Auta kierowcy i zachowania na drodze.

Wasze przemyślenia,opinie na każdy temat.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: Faqir » 03-12-2012, 18:53

emcek pisze:1) "Dżentelmeni" przed pasami. Ja zanim pieszemu _na siłę_ ustąpię, to patrzę w lusterka czy komuś nie napsuję krwi


to samo robię, dokładnie to samo.

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 03-12-2012, 19:41

Jeżdżąc po mieście jeszcze nigdy(chyba) nie spotkałem sie osobiście z kierowcą w BMW walącym na czerwonym /Ale kierowców innych marek od groma.
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Awatar użytkownika
alcapone
Forumowicz
Posty: 6740
Rejestracja: 24-10-2008, 18:49
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: alcapone » 03-12-2012, 20:29

Bo nie byłeś wczoraj na spocie pod urzędem. Prawda Jachu
"[you]" oceń moje E32
"PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW, ZAKRĘTY SĄ DLA SZYBKICH KIEROWCÓW" C.McRae
http://www.facebook.com/BMWKlubSzczecin
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jachu
Forumowicz
Posty: 1245
Rejestracja: 11-11-2011, 14:40
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: jachu » 03-12-2012, 20:51

Prawda Jachu

W życiu są ważne i mniej ważne światła, to Alu było właśnie mniej ważne, czyli zero zagrożenia ;)
Ale delta-juba masz rację ja też uważam że kierowcy BWM jeżdżą zgodnie z przepisami !!!
Sam do nich należę :)
:piwo:

Awatar użytkownika
kierzko
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 24-06-2009, 19:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: kierzko » 04-12-2012, 19:33

Cariel pisze:wyprzedza mnie delikatnie wysuwa sie przed nastepne auto i nagle z tej mgły na przeciwnym pasie wynurzają sie dwa światła, nie byle jakie, bo to światła TIR'a ktore zaczynaja mrygać długie-krótkie zwracając uwage baranowi w mondeo ze zaraz straci zycie, kierownik mondeo uniknal czołowego zderzenia tylko dlatego ze ja, i gość przede mna ostro dalismy po heblu zeby on sie mogl zmieścic przed nas.


bo w wiekszej kolumnie to sie jedzie tak zeby wlasnie ten wyprzedzajacy mial mozliwosc sie schowac, a nie ty mu robisz uprzejmosc... ;]

Awatar użytkownika
BrzeszczoT
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2392
Rejestracja: 24-10-2008, 23:03
Lokalizacja: Dingolfing - Płoty
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: BrzeszczoT » 04-12-2012, 23:58

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy w ruchu miejskim jest brak myślenia o innych uczestnikach ruchu. "Ja jestem najważniejszy i to mi ma się ustępować i pozwalać jechać tak jak ja chce"
Pierwszy przykład, który każdy z Was doświadcza - ruszanie z zielonego światła przy którym wyświetlany jest czas odliczający sekundy do zmiany świateł. Pomimo iż jest to widoczne jak wół, to przy dobrych wiatrach rusza może z 4-5 pierwszych aut maksymalnie w miarę sprawnie, a reszta baranów czeka aż auto poprzedzające ruszy, to dopiero wbijam bieg i zaczynam ruszać. Doprowadza mnie to do białej gorączki. Jak bardzo usprawniło by to ruch gdybyśmy maksymalnie szybko ruszali ze świateł i przejeżdżali przez skrzyżowanie możliwie dynamicznie najszybciej jak się da.
Kolejny przykład, który był już częściowo poruszony to wpierd....e się na środkowy pas ronda (gdy są 3 pasy na rondzie), z lewego pasa !!!
Gorszego debilizmu nie jestem w stanie pojąć! Na dodatek trąbią na Ciebie gdy Ty chcesz kulturalnie zająć ten pas wjeżdżając na rondo z prawego pasa. Robi tak 50% kierowców. Czy tak trudno jest zapamiętać kilka podstawowych zasad poruszania się w ruchu okrężnym? Nie jestem w stanie tego ogarnąć.
Dotyczy to również skrzyżowań typu zjazd z trasy zamkowej w lewo w stronę Kaskady. Jadąc prawym pasem możemy zająć na skrzyżowaniu pas prawy (zewnętrzny) lub środkowy, a jadąc lewym pasem do skrętu w lewo tylko pas skrajny lewy (czyli wewnętrzny). Podobnie jest kawałek dalej przy Bramie Portowej. Skręcamy w prawo z prawego pasa, możemy zająć pas prawy lub środkowy, a jadąc lewym pasem tylko lewy.
To nie!!! Debile jadący lewym pasem pchają się na środkowy i dziwią się, że auta skręcające z prawego pasa zajmują pas środkowy.
Gdyby nie to że lewą stronę auta mam bardzo ładną, a prawą nie bardzo, już bym jakiegoś cwaniaka złapał na otarcie lewego boku :), ale szkoda mi auta kiereszować z drugiej strony.
Ostatnio zmieniony 05-12-2012, 00:46 przez BrzeszczoT, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 05-12-2012, 00:23

BrzeszczoT pisze: prawy (wewnętrzny)


BrzeszczoT pisze: lewy (czyli zewnętrzny)


To nie Anglia ani Alicja w zaczarowanym lustrze. Chyba odwrotnie powinno byc.

BrzeszczoT pisze: wpierd....e się na środkowy pas ronda (gdy są 3 pasy na rondzie), z lewego pasa


No a z ktorego sie na srodkowy wpier...wjezdza? z lewego chyba ? Z prawego pasa na zewnetrznny (najwieksze kolko na rondzie) a z lewego na srodkowy albo wewnetrzny (te dwa mniejsze kolka na rondzie ) Czy mi sie juz cos popierdzielilo ?
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!

Awatar użytkownika
BrzeszczoT
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2392
Rejestracja: 24-10-2008, 23:03
Lokalizacja: Dingolfing - Płoty
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: BrzeszczoT » 05-12-2012, 00:39

krz_82 pisze:BrzeszczoT napisał/a:
prawy (wewnętrzny)


BrzeszczoT napisał/a:
lewy (czyli zewnętrzny)


Faktycznie, masz rację pomyliłem nazewnictwo :D
Już to poprawiłem.

krz_82 pisze:Czy mi sie juz cos popierdzielilo ?

Mnie uczono inaczej.
Ostatnio zmieniony 05-12-2012, 00:41 przez BrzeszczoT, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
jachu
Forumowicz
Posty: 1245
Rejestracja: 11-11-2011, 14:40
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: jachu » 05-12-2012, 00:40

Z prawego mozesz wjechać na zewnętrzny i środkowy ronda, z lewego wewnętrzny lub paczeć czy środkowy masz wolny, takie są przepisy i Grzeszczot dobrze myśli.
Fakt ten jest dla wielu kierowców czarną magią !!!

emcek
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01-02-2011, 14:18
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: emcek » 05-12-2012, 02:00

Z prawego pasa na rondo mogę sobie nawet wjechać na wewnętrzny/trzeci/środkowy i nikt mi nie podskoczy (wg. litery prawa). Kierowca wjeżdżający z lewego pasa ma mnie po swojej prawej, więc musi mi ustąpić pierwszeństwa. Niestety, takie przepisy, ale jeśli ktoś chce moje zdanie podważyć to zapraszam, akurat lewy bok w e30 nadaje się do wymiany ;)

Awatar użytkownika
alcapone
Forumowicz
Posty: 6740
Rejestracja: 24-10-2008, 18:49
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: alcapone » 05-12-2012, 07:55

emcek nie jest tak jak piszesz. Jeżeli wjeżdżamy z drogi 2 pasmowej na rondo 3 pasmowe, to jadąc lewym pasem możesz zając 3 wewnętrzny pas lub środkowy pod warunkiem, że nie wjeżdża nikt na niego z prawego pasa, a wjeżdżając z prawego pasa możesz zając zewnętrzny pas lub środkowy. Wedle przepisów.
"[you]" oceń moje E32
"PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW, ZAKRĘTY SĄ DLA SZYBKICH KIEROWCÓW" C.McRae
http://www.facebook.com/BMWKlubSzczecin
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DejvBT
Forumowicz
Posty: 705
Rejestracja: 24-06-2012, 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: DejvBT » 05-12-2012, 08:41

alcapone pisze:emcek nie jest tak jak piszesz. Jeżeli wjeżdżamy z drogi 2 pasmowej na rondo 3 pasmowe, to jadąc lewym pasem możesz zając 3 wewnętrzny pas lub środkowy pod warunkiem, że nie wjeżdża nikt na niego z prawego pasa, a wjeżdżając z prawego pasa możesz zając zewnętrzny pas lub środkowy. Wedle przepisów.


Jest dokładnie tak jak pisze AL :piwo:

needlehole
Forumowicz
Posty: 855
Rejestracja: 19-05-2010, 14:43
Lokalizacja: Trzebiatów/Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: needlehole » 05-12-2012, 09:13


emcek
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01-02-2011, 14:18
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: emcek » 05-12-2012, 13:28

Jakiś zapis w kodeksie? Bo w moim przypadku, rok temu, ja nie dostałem pouczenia od Policjanta, tylko Pan z lewego pasa ;->

Oczywiście mam na myśli sytuację identyczną jak pokazał Needhole, a konkretnie rondo Hakkena, wlot od południowej.

zdrojak
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 14-02-2009, 14:54
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: zdrojak » 05-12-2012, 14:00

Musze się zgodzić z Emcekiem :) Kolega tak miał i policjant powiedział jasno: Miał pan ten pojazd po prawej stronie. Wiec nawet z prawego pasa drogi możesz wjechać na wewnętrzny pas na rondzie i przepisy tego nie regulują. Pytałem sie nawet instruktora i tak samo mi odpowiedział - Zasada prawej strony.


Wróć do „Felietony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika