Idiota w Bmw?? Nic bardziej mylnego!!

Wasze przemyślenia,opinie na każdy temat.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Idiota w Bmw?? Nic bardziej mylnego!!

Postautor: Faqir » 07-02-2011, 23:18

Kierowcy Bmw, dla wielu otępiali maniacy tylnego napędu, dresy i barany. Stereotyp kierowcy Bmw już od dawna jest znany, ludzie sobie go utarli i tak już jest. Za szybko jeździmy, wymuszamy, wyprzedzamy,stwarzamy niebezpieczeństwo, nie potrafimy jeździć a nawet co niektórzy zabrali by nam prawo jazdy. Jednak moje zdanie jest odmienne i to nie dla tego, że mam Bmw. Moja odmienne zdanie opieram na tym iż dziś po mieście zrobiłem ponad sto kilometrów i bacznie przyglądałem się zachowaniu kierowców, bez wyjątku na markę. Jechałem za Panem Oplem który znak 40km/h dla ciężarówek zinterpretował jak dla siebie i co jechał 30km/h. Powiem, że martwiłem się o jego zdrowie bo bałem się, że zaśnie na łuku i wpadnie do rowu. Natomiast kolejny Pan VW nie omieszkał wyprzedzić mnie na pasach a później dwóch kolejnych aut na linii podwójnej. Natomiast trafiłem też brawurowego kierowcę z Bmw który z piskiem opon odjechał na światłach zostawiając ślady na asfalcie i kłęby dymu ale On akurat torował drogę dla karetki która jechała na sygnale bo, żaden sympatyczny kierowca z opla,fiata i toyoty nie wiedział co zrobić i tylko jeden Idiota w Bmw wpadł na pomysł, że stworzy karetce przejazd, ach Ci kierowcy Bmw. Kolejne popisy na drodze wykonywała Pani Opel. Wojska Polskiego przejechała jedno czerwone i drugie i patrz o pechu złośliwy na trzecim czerwonym był ten pechowy radar i zdjęcie zrobił chyba nawet się załapałem na fotkę bo ja stałem a Pani Opel przecież zawsze ma zielone, oczywiście dodam, że na Wojska Polskiego są światła z zegarami odmierzającymi czas trwania ,,zielonego" i ,,czerwonego" a Pani Opel pewnie sądziła, że liczby obok sygnalizatorów przedstawiają wyniki z toto lotka. Oczywiście nie mogło by zabraknąć gwiazdy naszych drug Pana Mercedesa facet tak prowadził auto jakby ktoś wpuścił mu wściekła wiewiórkę w majtki, zero sygnalizacji zmiany pasa a już nie wspomnę o spalonej żarówce. Mercedes był stary bo z 2009 roku i pewnie komputer pokładowy nie ma jeszcze w oprogramowaniu sygnalizacji przepalonych żarówek pewnie stąd też brak kierunkowskazów. No i cukierek dzisiejszego dnia Pan Audi podjeżdża, staje obok, a w Audi na prawym fotelu świetnie wytapetowana ,,lalka" w okularach przeciw słonecznych (mamy zimę jest przecież pochmurno) no ale chyba tak wypada bo chłopak ma Audi. Wymiana spojrzeń i Pan Audi zaczyna gazować, gazuje i gazuje i gazuję i zmieniają się światła i ja odjeżdżam spokojnie jak biały człowiek a Pan Audi stoi czemu stoi bo pewnie zaniepokoił go dym spod maski. Widziałem również wiele Bmw jadące szybko i zmieniające pasy w mgnieniu oka, robiąc miejsce innym kierowcą znikając gdzieś za horyzontem obłoku spalin. Takie dosłowne ,,byłem nie przeszkodziłem i mnie nie ma" Zmierzam do tego, iż gdyby nie było kierowców Bmw ten Nasz Szczecin już dawno utopił by się w korkach do cna, wypełnionymi przez Panów Opel,Audi,Mercedes, Fiat. Idiota siedzący w Bmw to nic bardziej mylnego to człowiek który potrafi bezpiecznie przejechać przez centrum w szczycie w ciągu 30min ale można to zrobić w godzinę dwadzieścia, siedząc w aucie,trąbiąc i narzekając, że nie odebrałem telefonu słowami ,,RMF FM NAJLEPSZA MUZYKA" Osobiście pisząc ten felieton nie mam na myśli zmiany stereotypu on jest był i będzie ale sami popatrzcie i pewnie to zauważyliście jak jeżdżą inni kierowcy z pewnością po półtorej godzinnej podróży przez miasto wysiadając zrelaksowani ze swoich trzeszczących tosterów z odciskami na kciukach po nadmiernym wciskaniu klaksonów na takich jak My.

Pozdrawiam Miłośników Marki!!

Awatar użytkownika
pilot
Forumowicz
Posty: 2493
Rejestracja: 16-03-2009, 16:03
Lokalizacja: 53.447171,14.553909
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: pilot » 08-02-2011, 08:03

Faqir, nieczytelne.
Chwała że dałeś znaki przestankowe, ba wielkie litery nawet na początku zdania, ale zabrakło akapitów. :-)

P.S. Felieton fajny.
ObrazekObrazek
"Klauzula sumienia nakazuje mi zapitaxxx wszędzie 10m/s"

Awatar użytkownika
MANIEK
Forumowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 17-03-2010, 21:46
Lokalizacja: Police
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: MANIEK » 08-02-2011, 08:30

Bardzo dobry felieton z nutką żalu ale jakże prawdziwy.Powinien ukazać się w jakiejś gazecie i może wtedy pan i pani z wyżej wymienionych marek zmieniliby zdanie(bardzo w to wątpię)Drogi są pełne cwaniaczków którzy przejeżdżają na czerwonym świetle i wogóle nie stosują się do przepisów ruchu.To pan i pani powinni nosić dresy.A spróbujcie im zwrócić uwagę.I tak wina będzie po naszej stronie.(walka z wiatrakami)

Awatar użytkownika
Junior
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 3422
Rejestracja: 14-11-2010, 20:33
Lokalizacja: Chojna
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Junior » 08-02-2011, 09:55

praktycznie same trafne spostrzeżenia :piwo:
Biżuteria złota i srebrna
skup sprzedaż przerób naprawa.
obrączki ślubne w rozsądnych cenach(każdy wzór)
Zapraszam

Awatar użytkownika
Wolvi
Forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: 27-10-2008, 21:28
Lokalizacja: K-lin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Wolvi » 08-02-2011, 18:36

:bmw_thx:

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 09-02-2011, 08:25

Faqir gratuluje kolejnego ciekawego felietonu :piwo: , coz mozna dodac TRUE TRUE !! wszystko prawda :mrgreen: :mrgreen:

Kawal o salatce z burakow zaczyna tracic sens przy tylu idiotach-posiadaczach prawa do prowadzenia pojazdow mechanicznych. Najgorsze chyba jest to ze zeby wyplenic caly ten gatunek bezmozgich woznicow trzeba by bylo... :granat: ale niestety trrzeba byc humanitarnym poza tym za :granat: takiego idioty nie daja orderu tylko 25 lat wypoczynku w odosobnieniu ;-)

Najwidoczniej niestety zostaje nam tylko przywyknac do sytuacji i nauczyc sie jakos zyc z takim elementem agrokultulralnym naszych drog. Niechce nikogo bronic ani tlumaczyc ale obserwujac zycie-zachowania ludzi dostrzegam pewna zaleznosc pomiedzy statutem spolecznym a zachowaniem (nie tylko na drodze). Rowniez styl zycia w danym kraju ma tutaj sporo do zachowan na drodze. W krajach w ktorych ludziom zyje sie generalnie dobrze, maja moze mniej zmartwien o sprawy oczywiste, kierowcy na drogach zazwyczaj potrafia dostosowac sie do przepisow, ba nawet potrafia ustapic pieszemu :szok:
Czestym obrazkeim na naszych drogach jest typowy dorobkiewicz-karierowicz (niemam nic przeciwko ludziom ktorzy sobie radza w zyciu i dochodza do duzych pieniedzy ale tu nie o nich mowa) ktory mysli ze z chwila zmiany swojego wyslozonego Uopla Klastry na "Audi prawie nowke" lub "lekko uzywanego kremowego Mercedresa" staja sie panami drogi i przepisy przestaja ich obowiazywac. Chcialbym dozyc czasow kiedy nie bede sie bal wyjechac na droge tego ze spotkam na niej nieprzewidywalna "blondynke" czy wszystko wiedzzacego "bereta" ciagnacego sie 30km/h po obu pasach lub mistrza prostej i parkowania na srodku drogi w swojim "kurierskim" busie"

Na zakonczenie jeszcze przytocze pewna historie z zycia wzieta, niestety pokazujaca ze burkai w BMW nie wyginely :mrgreen: chociaz zdarzylo sie to ok 2,5 roku temu, jako uzytkownik zwyklego pojazdu poruszajacego sie z pkt A do pkt B, nie wyrozniajacego sie na tle tysiecy innych tego typu pojazdow pokojnie przemieszczalem sie po zakorkowanym miescie. Jadac prawym pasem chcailem skrecic w prawo - logiczne , niestety dojezdzajac do skrzyzowania (plac zgody z bohaterow staliningradu w Wojska polskeigo) i zaczyunajac skrecac z prawego pasa w prawo na skrajnie prawy pas nie zauwazylem ze "zajechalem" droge bardzo krotko ostrzyzonemu panu ktory wlasnie mnie wyprzedal (!) (dobrze ze po lewej stronie) i skrecal w ten sam pas ktory ja niesmialo chcialem mu zajechac, cudem mi sie udalo wyhamowac przed drzwiami pasazera pieknej blyszczacej e46 cabrio, na dzwiek piszczacych od wysilku hamowania opon Lysy "Dzordz" z e46 zaczal mnie pozdrawiac wymachujac zacisnietymi piesciami i chca wysiadac ze swojego bolidu, z tego szoku nie pozostalo mi nic innego jak tylko... zatrzasnac drzwi (chcociaz pewnie wyciagnal by mnie przez zamknieta szybe) i odmachac w gescie "przepraszam ze smialem jechac zgodnie z przepisami". Ale nic to, dalsza droge mialem przyjemnosc podazania za owym przedstawicielem jakze wysoce kulturalnie rozwinetego gatunku, nastepne skrzyzowanie (Jagielonska-Boguslawa) cos co wyglada jak rondo a nim nie jest :mrgreen: Owy wczesniej wspomniany krotko ostrzyzony pan najwyrazniej sie spieszyl na prejsciu przed tym skrzyzowaniem zaczal wyprzedzac (z lewej) skrecajaca w lewo Navare (cakiem spora w porownaniu z e46) podobna sytuacja lecz tym razem nawet juz wysiadl i piescia wymachiwal przed maska Nissana... paranoja. W koncu wsiadl do swojego bolidu. 100 metrw dalej, Skrzyzowanie Jagielonsak - Slaska, ruch w szczycie predkosc 10-15 km/h na pasy wszedl mlody chlopak, niestety mial tego pecha ze wszedl przed to piekne e46... kierowca tego bolidu musial chyba odreagowac wszystkie te stresujace sytuacje, wysaidl i zaczal "pozdrawiac" przechodzacego po poasach chlopaka swoimi butami, to muial byc chyba jakis znajomy bo padl na ulice jakby sie wczesniej znali, Po rozladowaniu napiecia oprawca wsiadl za kierownice i pomknal dalej... chlopaczek sie pozbieral z pasow i poszedl w swoja strone ... a mi sie w koncu udalo znalezc miejsce do zaparkowania. Powiedzcei sami czy my mmay wysttarczajaca ilosc miejsc parkingowych w centrum ? Czy zeby zatrzymac sie w okolicach Wojaks polskiego - Boguslawa musialem jechac az na slaska ?? :mrgreen: A tak powazniej zycze sobie jak i wzystkim zeby za kierownice wsiadali ludzie ktorzy potrafia szanowac innych i rozumieja sens przepisow drogowych. :piwo:

AMEN
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!

Awatar użytkownika
pilot
Forumowicz
Posty: 2493
Rejestracja: 16-03-2009, 16:03
Lokalizacja: 53.447171,14.553909
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: pilot » 09-02-2011, 08:49

Prawda jest taka że zawsze, ale to zawsze jak sie troche jeździ po mieście, znajdzie sie jeden zawodnik który deklasuje całą resztę we wszystkich kategoriach. Taki urok życia na Dzikim Zachodzie (Wschodu Europy).

A świeży kierowcy byli od zawsze. Tacy od "zielonego listka". Nie debile, urwani z choinki, z dziurawym tłumikiem i równie dziurawym mózgiem. Normalni ludzie ale dopiero co po prawku. Dlatego "od zawsze" stosuje sie do wszystkich na drodze zasadę ograniczonego zaufania. Dobrze jest tak jeździć - a ja sam często łapię sie na tym, że błędnie jadę "na pamięć".

A że od czasu jak weszło "nowe", doszły nam inne kategorie :mrgreen: "kerofcuf", jakie to sie sami domyście, to cóż... Dopóki nie wydadzą nam na stan po kałachu z pozwoleniem na odstrzał debili - trzeba chyba ową zasadę stosować z potrójną mocą.
Dla siebie samego.
ObrazekObrazek
"Klauzula sumienia nakazuje mi zapitaxxx wszędzie 10m/s"

puchi333
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: puchi333 » 09-02-2011, 08:58

"Kiedyś tylko głupiec kupował BMW.Teraz tylko głupiec go nie kupuje" - Jeremy Clarkson
:piwo:

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 09-02-2011, 09:20

pilot pisze:A świeży kierowcy byli od zawsze. Tacy od "zielonego listka". Nie debile, urwani z choinki, z dziurawym tłumikiem i równie dziurawym mózgiem. Normalni ludzie ale dopiero co po prawku.


A wlasnie pilot dzieki za przypomnienie, wielu z nas zapomnialo jak to bylo na poczatku kilkanasicie , czy kilka lat temu :mrgreen: kiedy sie smigalo z lisciem na tylku :mrgreen:

Zonka zawsze mi to przypomina kiedy jezdizmy i zaczynam pod nosem marudzic na jakichs .. swierzo upieczonych kierowcow... sam ma takiego taka kierwonice u boku :mrgreen: tak ze jak kiedys bedziecie widzieli mojego tuarasa z kobitka za kolkiem, ostroznie i nie rozpraszac bo to swierzy kierowiec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: w dodatku w aucie o rozmiarach dwoch clio - na ktorych sie ucza i zdaja egzaminy :mrgreen: :piwo:
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!

Cartel
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 28-01-2010, 00:24
Lokalizacja: Stargard / Chociwel / Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Postautor: Cartel » 24-08-2012, 19:25

Piszecie dużo...trafnych i słusznych spostrzeżeń.Zgadzam się z wami w 100 procentach i ciesze sie ze zadaje sie z madrymi ludzmi :piwo:

Ps.pomimo tego ze gram z wami w pilke, i walicie mnie po jajach :)

Awatar użytkownika
MaCPogodno
Forumowicz
Posty: 798
Rejestracja: 02-12-2010, 00:25
Lokalizacja: Szczecin-Pogodno
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: MaCPogodno » 01-09-2012, 13:47

Ludzie nie maja wyobraźni,nie mysla o tym jak bezpiecznie dotrzeć do celu lecz by tylko dotrzeć. Wielu tez nie mysli o innych kierowcach.. Jezdzac juz prawie 4 lata po szczecinie nie trafilo mi sie bym dostal mandat za przekroczenie predkosci,za stłuczke czy przetarcie.. Moim zdaniem korki sie najczesniej robia bo ludzie nie potrafia dynamicznie jezdzic(nie mowie o piskach opon czy ruszaniu przy 4k obrotów)... Nie ktorym ludzia powinni nie dawac prawka a innym powinni dawac za darmo xD
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim BMW spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 04-09-2012, 16:10

Wszystko się zgadza .Ale jest i Ale wielu kierowców Bmw zwłaszcza tych co kupili ten samochód dla szpanu i żeby ich reszta mogła cmoknąć w dupkę jeździ bardzo szybko i niebezpieczne a ich umiejętności są zerowe .Prawda jest taka że wielu nawet starszych Biznesmenów po dorobieniu się kasy przesiadają się z fordów i innych , do bmw i tylko ASC + T lub DSC utrzymuje ich przy życiu. I można śmiało powiedzieć że każdego z nas choć raz w życiu nasze bmw zaskoczyło .I wiemy przez to ile radości może dać jazda BMW a także jak bardzo jest niebezpieczna .O czym nie zawsze niektórzy kierowcy wiedzą . Choć uważam że więcej szajbusów jeździ w samochodach innych marek .
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 04-09-2012, 18:08

delta-juba pisze: i tylko ASC + T lub DSC utrzymuje ich przy życiu.


;-)

delta-juba pisze:I można śmiało powiedzieć że każdego z nas choć raz w życiu nasze bmw zaskoczyło .


delta-juba pisze:.I wiemy przez to ile radości może dać jazda BMW a także jak bardzo jest niebezpieczna .


za kazdym razem kiedy uzytkuje :mrgreen:
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!


Wróć do „Felietony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika