bmw 320d 2001

Opinie i porady o samochodach, które chcemy kupić lub się interesujemy

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Awatar użytkownika
Jerry_Cornelius
Forumowicz
Posty: 626
Rejestracja: 28-04-2009, 16:47
Lokalizacja: Suwałki
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jerry_Cornelius » 15-04-2013, 17:05

Junior pisze:tak czy siak chciałem założyć gaz do compacta bo od jakiegoś czasu po prostu za dużo kosztują mnie dojazdy do pracy... robiąc 3-5 tys/ miesiąc to tankowanie mimo wszystko kosztuje ale z drugiej strony chyba się już najeździłem e36 i wolałbym coś świeższego i mam cholerny dylemat co w tej sytuacji mam zrobić? jak zagazuje swojego to wyjdzie mniej więcej tyle co gdybym sprzedał bez gazu i kupił e46... a zawsze to troszkę świeższe auto ale mam sentyment do compacta bo to pierwsze auto i weź tu człowieku bądź mądry


Pocieszę Ciebie, koszt serwisu e46 jest droższy a naprawy diesla wole już nie komentować :-< , rozważałem nawet zmianę na e46 ale to serwis dwa razy większy :granat: i pozostałem przy sprawdzonym e36 :mrgreen: z motorkiem 2.8. Wiem jak z częściami, kieszeni nie zdrenują jak przy e46, idzie utrzymać e36 w bdb stanie.
Jakbym teraz miał zmieniać to jedynie na sedana e39 z silnikiem 2,8 lub większym ;-)

Swoją drogą jak zagazujesz compacta, a jeździsz 3-5tys miesięcznie to instalacja się już zwraca dla Ciebie po 3 miesiącach. Więc co tutaj mówić: opłaca się jak cholera! :-)
Jakbyś szukał sprawdzonych gazowników to za ok 3.6-3,8 tys założą instalację do R6, sprawdzeni możesz nawet zniżkę utargować jak się na mnie powołasz, lipy nie zrobią i auto będzie długo służyć ;-)

Pozdrawiam
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”
Obrazek

Awatar użytkownika
Saillupus
Administrator
Administrator
Posty: 5849
Rejestracja: 25-10-2008, 21:48
Lokalizacja: Szczecin
Birthday
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Saillupus » 15-04-2013, 17:16

Ja bym brał jak za takie pieniądze
e46 barzo fajne auto, ten silniczek też bardzo przyjemny i bardzo oszczędny.
Wiadomo serwis dieselka będzie droższy no i zawieszenie do e46 trochę droższe ale rekompensuje znacznie większym komfortem, lepszym wyposażeniem i lepszym prowadzeniem
pomiędzy e36 a e46 jest ogromna przepaść więc ja bym się nawet nie zastanawiał
No replecement for displacement
X5 e53 4.6iS, e46 320Ci cabrio, Mercedes CL 600 BT

Galeria obecnych i byłych aut, EX: e65 760i, E46 330 Cabrio, E46 330d touring, X5 4.4, E38 750i, E38 730d

Awatar użytkownika
Jerry_Cornelius
Forumowicz
Posty: 626
Rejestracja: 28-04-2009, 16:47
Lokalizacja: Suwałki
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jerry_Cornelius » 15-04-2013, 17:31

Saillupus pisze:Ja bym brał jak za takie pieniądze
e46 barzo fajne auto, ten silniczek też bardzo przyjemny i bardzo oszczędny.
Wiadomo serwis dieselka będzie droższy no i zawieszenie do e46 trochę droższe ale rekompensuje znacznie większym komfortem, lepszym wyposażeniem i lepszym prowadzeniem
pomiędzy e36 a e46 jest ogromna przepaść więc ja bym się nawet nie zastanawiał


Taa, można też poczytać problemy Wiecka z e46, aż się odechciewa tego auta i tego komfortu za taką cenę :rotfl:
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”
Obrazek

Awatar użytkownika
Maniuś89
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 15-11-2011, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Maniuś89 » 15-04-2013, 17:35

No proszę proszę :) przyszedł czas kiedy i Paweł zaczyna patrzeć na koszty paliwa i może w końcu przestanie wyzywać diesle, które ludzie najczęściej kupują nie dla przyjemności tylko dla ekonomiki jazdy :P
Co do samego samochodu, koszty części spore, szczególnie zawieszenie. Co do wygody, nie można narzekać, tym bardziej, że model który masz na oku ma całkiem dobre wyposażenie. Jeżeli chodzi o połączenie dizel i automat --> fakt, mój to m47n i 150km ale powiem szczerze, że do przemieszczania się z punktu A do punktu B w MIARĘ dynamicznie wystarcza z powodzeniem, a nawet lepiej. Wiadomo, że to nie 328i czy 330i ale to ma być auto palące mało ropy. Sama skrzynia moim zdaniem wogóle nie zaniża osiągów w porównaniu do nas, czyli mimo wszystko nie zawodowców w prowadzeniu auta.
Reasumując - moim zdaniem porównując koszty paliwa w Twoim 323ti i 320d, wiek auta i wygodę na pewno warto się poważnie zastanowić nad zmianą.

Aaa.. i jeszcze jeżeli chodzi o przebieg, mój ma ponad 280tyś i widziałeś jak wygląda w środku, lepiej niż większość pasatów czy innych golfów w tdi, które mają 180tyś w ogłoszeniach ;) :piwo:

Cariel
Forumowicz
Posty: 2976
Rejestracja: 18-12-2009, 22:06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Cariel » 15-04-2013, 20:14

Jerry_Cornelius pisze:
Saillupus pisze:Ja bym brał jak za takie pieniądze
e46 barzo fajne auto, ten silniczek też bardzo przyjemny i bardzo oszczędny.
Wiadomo serwis dieselka będzie droższy no i zawieszenie do e46 trochę droższe ale rekompensuje znacznie większym komfortem, lepszym wyposażeniem i lepszym prowadzeniem
pomiędzy e36 a e46 jest ogromna przepaść więc ja bym się nawet nie zastanawiał


Taa, można też poczytać problemy Wiecka z e46, aż się odechciewa tego auta i tego komfortu za taką cenę :rotfl:


Hmm ale Wiecko za swoje auto dał nie wiele więcej niz Ty za swoje e36.
a kupując auto taniej, liczymy sie z tym ze costam trzeba bedzie wrzucić
więc chyba stąd te problemy z jakimis tam awariami, chociaz część z nich Wiecko z tego co wiem sam sobie narobil :mrgreen:

Awatar użytkownika
Junior
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 3422
Rejestracja: 14-11-2010, 20:33
Lokalizacja: Chojna
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Junior » 15-04-2013, 20:37

Jeszcze jedna rzecz przemawia za e46 turasa w pizdlu latwiej bedzie pozniej zgonic
Biżuteria złota i srebrna
skup sprzedaż przerób naprawa.
obrączki ślubne w rozsądnych cenach(każdy wzór)
Zapraszam

agata19
Forumowicz
Posty: 562
Rejestracja: 17-11-2012, 15:01
Lokalizacja: ZST/IS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: agata19 » 17-04-2013, 22:09

ja na codzień poruszam sie e46 z tym motorem i czy naprawy są aż tak drogie?? ciężko powiedzieć.

np. ori termostat na EGR to 140zł, klocki brembo 140zł, filterek odmy 150zł, filtr paliwa 38zł, łącznik stabilizatora przód 45zł, guma stabilizatora 20zł, pompa wody 160zł chyba główny termostat to chyba coś około 200zł za ori

nie pamiętam ile płaćiłem za tuleje na tył

tragedii raczej nie ma,

ja bym brał tego turasa jak jest sprawny ;-)


Wróć do „Samochody BMW z ogłoszeń które zamierzamy kupić, opinie, oględziny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika