Dupowóz do 10 tyś.

Opinie i porady o samochodach, które chcemy kupić lub się interesujemy

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

DejvBT
Forumowicz
Posty: 705
Rejestracja: 24-06-2012, 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: DejvBT » 16-04-2013, 21:17

Znajomy sprzedaje auto w cenie która Cię zainteresuje. du** nie urywa, ale dbał o nie i nigdy go nie zawiodła a często jeździ na trasie Belgia(?)-Szczecin, bo pracuje za granicą. W cenie za którą ją kupisz i zostanie Ci do 10tys ładnie możesz ją odpicować.
http://otomoto.pl/bmw-523-e39-523i-C28564968.html

Awatar użytkownika
wisnier
Forumowicz
Posty: 912
Rejestracja: 14-07-2010, 05:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: wisnier » 17-04-2013, 21:50

Oglądałem ja dziś. Strasznie zaniedbana. Ogólnie zjechał mi z ceny jeszcze ale nie wiem czy mi się opłaca w ogóle w to ładować. Teraz proszę was o opinie i ewentualne koszta takich napraw bo nie orientuje się w ogóle w cenach. A oto lista:

1. Katalizator - jest pusty, auto rzęzi strasznie
2. Lewy wkład elektrycznego lusterka - stary wyleciał i został włożony na siłe i nie można go regulować
3. Lampy - zamontowane chińskie do tego domontowane ksenony a już raz straciłem dowód z takie zabawy, można zamontować soczewki z ringami do tego auta?
4. Uszczelki drzwi - popękane, pozaklejane taśmami i w ogóle do wymiany
5. Przycisk od klimatronika - brak guzika od zmniejszania temp.
6. Nowe opony na lato + felgi też do wymiany bo te są za małe, lakier odpada i zniszczone
7. Klamka wewnętrzna od strony kierowcy - aktualnie wisi, do wymiany chyba cięgno
8. Brak klamki tylnej bagażnika - można otworzyć tylko z pilota
9. Uszczelki przedniej szyby - są tak sparciałe, że prawie w ogóle ich nie ma i odchodzą
10. Tylnie tarcze hamulcowe - bardzo duży rant, podczas hamowania stasznie siadał przód więc tył słabo brał
11. Kierownica z poduchą - aktualnie jest zamontowana jakaś nieoryginalna ala m-pak, jest zamontowana krzywo, świeci się kontrolka poduszki
12. Coś do robienia w zawieszeniu napewno - auto strasznie ciągnie na prawo, powyżej 110km/h bicia na kierownicy i pedale gazu, podczas hamowania lekkie bicie i ciągnie w prawo
13. Tylna kanapa - fotel tylnej kanapy rozdarty i zszyty, strasznie brzydko to wygląda

Auto z zewnątrz dosyć porysowane. Na jutro jest umówione na polerkę więc może lepiej będzie trochę wyglądało. Ogólnie szału nie robi, ubezpieczenie się kończy w maju, jest dosyć stare. Nie wiem czy 7tyś. to dobra cena. Wiadomo, że za darmo też nikt nie odda ale dużo trzeba akurat w ten przypadek włożyć.

Jakby mi ktoś mógł napisać na szybkiego ile mniej więcej mnie by to kosztowało, żeby je doprowadzic do dobrego stanu to będę wdzięczny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jerry_Cornelius
Forumowicz
Posty: 626
Rejestracja: 28-04-2009, 16:47
Lokalizacja: Suwałki
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jerry_Cornelius » 17-04-2013, 22:15

wisnier pisze:Oglądałem ja dziś. Strasznie zaniedbana. Ogólnie zjechał mi z ceny jeszcze ale nie wiem czy mi się opłaca w ogóle w to ładować. Teraz proszę was o opinie i ewentualne koszta takich napraw bo nie orientuje się w ogóle w cenach. A oto lista:

1. Katalizator - jest pusty, auto rzęzi strasznie
2. Lewy wkład elektrycznego lusterka - stary wyleciał i został włożony na siłe i nie można go regulować
3. Lampy - zamontowane chińskie do tego domontowane ksenony a już raz straciłem dowód z takie zabawy, można zamontować soczewki z ringami do tego auta?
4. Uszczelki drzwi - popękane, pozaklejane taśmami i w ogóle do wymiany
5. Przycisk od klimatronika - brak guzika od zmniejszania temp.
6. Nowe opony na lato + felgi też do wymiany bo te są za małe, lakier odpada i zniszczone
7. Klamka wewnętrzna od strony kierowcy - aktualnie wisi, do wymiany chyba cięgno
8. Brak klamki tylnej bagażnika - można otworzyć tylko z pilota
9. Uszczelki przedniej szyby - są tak sparciałe, że prawie w ogóle ich nie ma i odchodzą
10. Tylnie tarcze hamulcowe - bardzo duży rant, podczas hamowania stasznie siadał przód więc tył słabo brał
11. Kierownica z poduchą - aktualnie jest zamontowana jakaś nieoryginalna ala m-pak, jest zamontowana krzywo, świeci się kontrolka poduszki
12. Coś do robienia w zawieszeniu napewno - auto strasznie ciągnie na prawo, powyżej 110km/h bicia na kierownicy i pedale gazu, podczas hamowania lekkie bicie i ciągnie w prawo
13. Tylna kanapa - fotel tylnej kanapy rozdarty i zszyty, strasznie brzydko to wygląda

Auto z zewnątrz dosyć porysowane. Na jutro jest umówione na polerkę więc może lepiej będzie trochę wyglądało. Ogólnie szału nie robi, ubezpieczenie się kończy w maju, jest dosyć stare. Nie wiem czy 7tyś. to dobra cena. Wiadomo, że za darmo też nikt nie odda ale dużo trzeba akurat w ten przypadek włożyć.

Jakby mi ktoś mógł napisać na szybkiego ile mniej więcej mnie by to kosztowało, żeby je doprowadzic do dobrego stanu to będę wdzięczny.


Tak jak mówiłem wcześniej: strucel, z zawieszeniem to nie wiadomo co to dokładnie, bo może być opona albo coś z zawieszeniem :granat: a zawiecha to koszt 1.5-2tys na gotowe.
Hamulce kolejne 1tys... ogólnie bym se dał spokój bo utopisz tam więcej niż byś mógł odzyskać potem z niego. Chyba że za jakieś 3-4 kafle to jeszcze zastanowiłbym się ale nie za 7 ;->
Przypomniało mi się że mój eks sedanior z silnikiem 1.6 + LPG był w stanie bdb i oddałem go za 7koła... a miał tylko do ogarnięcia blacharkę...
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”
Obrazek

Awatar użytkownika
wisnier
Forumowicz
Posty: 912
Rejestracja: 14-07-2010, 05:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: wisnier » 17-04-2013, 22:59

Oczywiście nie napisałem o które auto mi chodzi a mówiłem o tym 523i ze Szczecina, które polecał DejvBT a wcześniej Kris

http://otomoto.pl/bmw-523-e39-523i-C28564968.html

Najgorsze, że auto muszę kupić na dniach. Z ojca toledo coraz gorzej (ostatnio zaczęło minimalnie przybywać oleju więc chyba paliwo się dostaje do oleju bo trochę zalatuję wachą i dużo pali), a potrzebuje auto do dojazdów codziennych do pracy do Goleniowa.

Te 523 jest dobrą bazą bo ma fajne wnętrze. Siedziało się mega wygodnie jak to w 5tce. Myślę, że jakbym o nią zadbał to w przyszłym roku miałbym czym się pochwalić. Tylko nie wiem ile by mnie te wszystkie naprawy wyniosły i tu zwracam się do was koledzy bo znacie orientacyjne ceny części.

Najgorzej z tym katalizatorem bo to nie jest tania sprawa. Nie chciałbym go wycinać i wstawiać strumienicy tylko wstawić nowy zamiennik. Niestety aktualnie auto zamiast brzmieć ładnie jak na R6 przystało to rzęzi jak złom... A jak tak oglądam to ceny katów zaczynają sie od 600zł.

Druga sprawa, która mnie martwi to ta kierownica. Koniecznie trzeba ją wymienić na oryginał z poduszką. Nie wiem ile kosztuje kierownica z poduszką i w ogóle czy da się multifunkcję dołożyć w ogóle ale myśle, żę to koszt około 400zł.

Zawieszenie jeżeli jest do roboty to jakoś to przeżyje. Wsadzę te 1000zł ale to będę miał już zrobione dla siebie i pojeżdżę 2 lata bez żadnych problemów.

Komplet lamp hella to 1200-1900zł za poliftowe używki. Chyba, że Depo za 800-900.

To wychodzi grubo ponad 10 tyś....

DejvBT
Forumowicz
Posty: 705
Rejestracja: 24-06-2012, 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: DejvBT » 18-04-2013, 07:38

No widzisz zawsze mówił, ze zadbane:) Dobrze, ze sprawdziles, ale faktycznie chyba nie warto:) chyba za za 5tys;)

[ Dodano: 18-04-2013, 08:45 ]
Najgorzej z tym katalizatorem bo to nie jest tania sprawa. Nie chciałbym go wycinać i wstawiać strumienicy tylko wstawić nowy zamiennik. Niestety aktualnie auto zamiast brzmieć ładnie jak na R6 przystało to rzęzi jak złom... A jak tak oglądam to ceny katów zaczynają sie od 600zł.

Akurat strumienica daje lepszy dźwięk w porównaniu z katem:) Kat jedynie to czystość spalin i potencjalny problem na przeglądzie u mechanika-aptekarza :-)
Depo robi dobre lampy.
Możesz wstawić gwint, który czesto jest tanszy niz zawias typu MONROE, BILSTEIN.
Uszczelki drzwi to raczej norma w stryczh auta i kupujesz prawą strone od rozbitkow EU, a strone kierowcy z GB i czest mozna trafic prawie idealne:) Uszczelki szyb to już problem, bo raczej nówki. Hamulce, to koszt kompletu koło 1000zł, ale powinny starczyć na długo długo. Jakby cena była koło 6tys, 4 byś włożył i wiesz czym jeździsz, jak więcej niż 6 to wyjdzie Ci sumka koło 12tys. Kwestia czy chcesz kupić gotowy projekt, czy ładować kasę i robić go pod siebie:)

Awatar użytkownika
KubicaPL
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 24-10-2008, 20:37
Lokalizacja: ZS/ZGR
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: KubicaPL » 18-04-2013, 11:39

Katalizator to nie jest taka strasznie droga rzecz.
Zadzwoń do http://www.lindocatsystem.pl/ i zapytaj się za ile Ci dorobią.

Katalizator ma jeszcze jeden (dla mnie duży) plus: nie śmierdzi spalinami w korku.

Awatar użytkownika
wisnier
Forumowicz
Posty: 912
Rejestracja: 14-07-2010, 05:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: wisnier » 19-04-2013, 06:06

Najbardziej martwi mnie ta kierownica. Auto mogło mieć dzwona. Po co wymieniać oryginalna? Za 400zł kupię kierownicę z multifunkcją i poduszką więc to nie taki mega wielki wydatek. Zadzwonie do niego w weekend i się zapytam czy za 6000zł odda. Za więcej nie ma szans żebym wziął te padło. Fajnei będzie sobie pogrzebać trochę w aucie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
David
Forumowicz
Posty: 516
Rejestracja: 15-03-2009, 20:31
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: David » 19-04-2013, 06:32

Kupiłem wczoraj w DE e39 1997r w skórkach motorownia 520i, fajny stan. Będe cenił ok 8 tyś do opłat. Jak chcesz to jutro podesle Ci foty. :p
trójka piątka czy też siódema - najlepsza maszyna to jest BMA :)

Awatar użytkownika
BrzeszczoT
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2392
Rejestracja: 24-10-2008, 23:03
Lokalizacja: Dingolfing - Płoty
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: BrzeszczoT » 19-04-2013, 09:07

Szwagier ma do sprzedania E36 320i 96r grzeczny sedan, bez wieśtuningów itp.
du** nie urywa (klimatronik, el.szyby i podstawowe wyposażenie), ale też niewiele jest przy nim do zrobienia. Cena 4200 bodajże.
Obrazek

Awatar użytkownika
wisnier
Forumowicz
Posty: 912
Rejestracja: 14-07-2010, 05:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: wisnier » 22-04-2013, 05:53

BrzeszczoT, to przypadkiem nie te?

http://tablica.pl/oferta/bmw-e36-320-CI ... r:11;s:260

Cena ciekawa ale stan na zdjęciu już nie. Można by doprowadzić do użytkowania ;) Najważniejsze, że ma klime! Dziś przedzwonię.

A tu tak trochę poza przedziałem cenowym ale trafiłem na tą sztukę i jestem nia zachwycony! Mogę dołożyć te 5 tyś. i pojeździć nią więcej niż 2 lata i w sumie przy takim cudzie zapomnieć o zakupie E46 320,330. Ma ktoś jakieś przemyślenia na jej temat?

http://allegro.pl/bmw-5-e39-m-pakiet-53 ... 22387.html

Awatar użytkownika
David
Forumowicz
Posty: 516
Rejestracja: 15-03-2009, 20:31
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: David » 23-04-2013, 10:21

wisnier: to jest e39 o której pisałem w postach wyzej: http://allegro.pl/sliczna-bmw-2-0-150km ... 93513.html jak będziesz zainteresowany to pisz na PW, cena do uzgodnienia :-)
trójka piątka czy też siódema - najlepsza maszyna to jest BMA :)

dachu
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 10-11-2009, 22:38
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: dachu » 23-04-2013, 13:32

Wisnier,ja na twoim miejscu zobaczył bym tą e39 z DE.Jeżeli jest tak zadbana jak David opisał to warto się zastanowić.Masz 2w1,nie golas,dość fajne wyjście na dalsze mody i zawsze to e39 niż gołe e36.

[ Dodano: 23-04-2013, 14:38 ]
Chyba że chcesz moje e38,też nie taki golas,wygoda,kupa części wymieniona i w 10tys. byś się zmieścił ;->

Awatar użytkownika
wisnier
Forumowicz
Posty: 912
Rejestracja: 14-07-2010, 05:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: wisnier » 25-04-2013, 05:54

Niestety kolega auto widzę , że już sprzedał. To szukamy dalej. Kolejni kandydaci:

Nr.1
http://tablica.pl/oferta/bmw-525-1998-C ... r:11;s:260
Wygląda całkiem sympatycznie. Oprócz tych chromowanych lusterek i znaczka V8... :szok: Ale prezentuje się ładnie w miarę i można obejrzeć. Fajnie, że kombiak bo ostatnio się dowiedziałem, że 5er nie ma z tyłu składanej kanapy a muszę do bagażnika zmieścić dechę i sprzęt do kite. Dziwi mnie tylko jedno. Pojemność 2.5 a moc 150. Albo to jest 2.0 albo 2.5 i większa moc. Zadzwonię i poproszę o VIN.

Nr.2
http://tablica.pl/oferta/bmw-e39-523i-x ... r:11;s:260
Auto też sympatyczne, dobrze wyposażone, nawigacja. Usterki wymienione można naprawić. No z podtlenkiem gazotu co jest na plus.

Nr.3
http://tablica.pl/oferta/bmw-328-1997-C ... r:11;s:260
E36 328! To jest to. Z klimatronikiem :) Umówie się może na dziś i po pracy skocze.

A tutaj bonus:
http://tablica.pl/oferta/bmw-e38-750i-v ... r:11;s:260
Jakby ktoś szukał 7er z wielkim silnikiem :xmas: Nie pogardził bym taką.

Awatar użytkownika
David
Forumowicz
Posty: 516
Rejestracja: 15-03-2009, 20:31
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: David » 25-04-2013, 06:52

Tak autko sprzedane ;-)
trójka piątka czy też siódema - najlepsza maszyna to jest BMA :)

DejvBT
Forumowicz
Posty: 705
Rejestracja: 24-06-2012, 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: DejvBT » 25-04-2013, 07:18

Zaproponuje Ci 2 piękne autko lekko ponad Twój budżet, ale zawsze można coś utargować, a naprawdę wydają się być warte grzechu, gdybym nie miał auta i kupował sam bym się zastanawiał bardzo poważnie nad tymi dwoma :-)
1) http://otomoto.pl/bmw-328-328is-indyvid ... 81921.html
2) http://otomoto.pl/bmw-328-C28764421.html


Wróć do „Samochody BMW z ogłoszeń które zamierzamy kupić, opinie, oględziny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika