W matni głupstw i wykresów skandalu.

Wasze przemyślenia,opinie na każdy temat.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

W matni głupstw i wykresów skandalu.

Postautor: Faqir » 10-02-2013, 11:47

Dzisiaj już każdy ma internet i można powiedzieć, że oglądanie telewizji to jakieś czystej jakości dziwactwo, tak się niestety stało, że rozpędzając się w ewolucji niczego nie jesteśmy już pewni. Taką pewność w informację kiedyś dawała nam własnie telewizja. Telewizja kiedyś i dziś to inaczej spostrzegany świat.

Pewien program telewizyjny , a m tu na myśli oczywiście zawarte w nim wiadomości które zaczynają się od zegarka wskazującego pełną godzinę to wymieszany bełkot polityczny w który wpada w nurt uwielbienia dla partii o nazwie Platforma Obywatelska. W tym programie mówi się o wypadkach na drogach krajowych i o polityce, więc za sprawą takiej sytuacji nie jest to serwis informacyjny! Jedyne o czym możemy się dowiedzieć to, to jaką mamy pogodę dziś, bo jutro też są słabe szanse, że się potwierdzą słowa ,,Claudii"

Naszą politykę wewnętrzną i ruchy polityków bezpośrednio związanych z życiem kamer można śmiało porównać do serialu ,,Moda na Sukces" Tych absurdów nigdy nie będzie dość, ze względu na przekonania. Ja chcę tak, a ty chcesz inaczej, więc nie zgadzajmy się ze sobą i niech cierpi na tym wszystkim obywatel.

Takim wykresem obłudy są marsze partii PIS plus Ks. Maybach i obywatele za Nimi kroczący. Zastanawiam się często jak by wyglądała Polska za panowania tej partii. Można się tu doszukać mylnego podejścia, że popieram partię, rządzącą i to błąd bo jestem bez partyjny, nie propaguje, żadnego ze światów dręczenia obywatelskiego. Nie chodzę na wybory, nie głosuję więc też nie narzekam. Jak dla mnie podejście wzorowe bo w ten sposób pokazuję, że nie mam na to czasu i za nikim nie stoję bo wszyscy i wszystko zatopiło się zbyt mocno w kłamstwie i matni szaleńczego słowa ,,Więcej"

Co by było gdyby w czasie kolejnych wyborów tylko kilka procent z całej Polski poszło by na głosowanie? To by był piękny protest przeciwko rządzącym. Pokazanie tego, że już dziś nie ma dobra i zła, że zostało samo zło i się z tym złem nie godzimy. Jednak głupota ludzka nie zna granic i każdy szanowany obywatel czuje się w obowiązku głosowania, że dał z siebie wszystko by doprowadzić swoją kochaną partię do władzy która nie jest nic lepsza od tej którą uważał za złą. Tylko nie zdrowa ciekawość każe mi zapytać, o co w tym chodzi? I nikt tego nie wyjaśni! Nazwijcie mnie niepoprawnym sceptykiem, ale dochodzenie do władzy po ,,trupach obywateli" jest chyba złem?! Jednak obie konkurujące ze sobą partie tak własnie robią!

Czy Państwo, Naród, Obywatele i Politycy w dobie kryzysu nie powinno się trzymać razem, i wspierać się z każdych możliwych stron? Poprawiając warunki socjalne dla ubogich i tym którym się nie udało i runęli sięgając dna?
Nawet w czasach przemytów i handlu bez akcyzowym alkoholem, w czasach mafijnych biuro federalne USA będące na tropie przestępcy wszech czasów Al'a Capone odstąpiło od poszukiwań i pojednując siły wraz z mafijnym pół światkiem skupili się na odszukaniu mordercy dzieci który zastraszał Chicago przez parę lat! Współpracując zdemaskowali mordercę wymierzając mu najwyższy wymiar kary, pozbywając się problemu, a przyświecał im wspólny cel. Odstąpili od polowania na siebie i skupili się nad jednym i sięgnęli celu.


To trzeba mieć dumę i wysokie mniemanie, aby dostrzegać biedę jaka panuje i przyglądając się jej z bok, wzruszyć ramionami i odwracać wzrok. To normalne, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, ani zmienić ale można je choć spróbować rozwiązać .Jednak tu nawet chęci brak.

Ludziom wydaje się, że strajkami odstraszyli, rząd od podnoszenia cen paliw, absurd! Gdyby sytuacja nie zmieniła się z ceną baryłki od dystrybutora, ceny transportu i pozyskania by nie zmalały, to albo Polska przestała by kupować materiały pędne i smary bo były by za drogie, albo podnosili by ceny i żadne picie kawy na stacji przez tysiące kierowców by nie pomogło, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej pogłębiało by problem.
Strajkować każdy może, ale nie przyszywajmy sobie orderów zwycięstwa skoro nawet nie podnieśliśmy miecza, w tym przypadku dość plastikowego miecza. Dlaczego teraz nie strajkujemy na stacjach? Przecież i tak nie jest tanio? Zbierzmy się raz jeszcze to może cenę oktanów zbijemy na trzy złote, za litr! Złudne to, bo cena 5,45 za litr jest odpowiednia dla obywateli? Jasne! Więc czemu nikt nie strajkuje!!

Ostatnio na Szczecińskich drogach widać jadące z prędkością ślimaczą ciągniki rolników. Strajkują! Nie ważnej jakiej sprawie, ale strajkują. Mogą to strajkują! Teraz sytuacja jest inna bo już tak często nie blokują ulic miasta, ale wcześniej tak było! i jaki miało to sens? Pytam dość wzniośle jaki? Żeby zablokować mnie i ciebie? Człowieku a co ja Ci zrobiłem, a jeśli nic Ci nie zrobiłem to jak mogę Ci pomóc bo to teraz ty mi przeszkadzasz. Chcesz i oczekujesz, żebym Cię zrozumiał, bo rząd jest zły to pójdę za Tobą? Chyba oszalałeś bo to mi uprzykrzasz życie, a nie urzędnikom którzy gwałcą Twoje prawa. Stań pod ich domem i trąb klaksonem do świtu im zamieniaj życie w piekło, a nie mi który śpieszy się po Córkę do szkoły.

Wracając do informacji i do tego jak bardzo zatracamy się w nowinkach jakie przestawia nam jeden z portali internetowych. Pisząc! ,,Zobacz jak Joanna Liszowska pokazała cycka" Co mnie to obchodzi, o czym mnie to informuje? ,,Dieta cud - ochroni cię przed rakiem" Na pewno! ,,Zabił i uciekł, ale go złapali" więc wchodzę i czytam, a w artykule, reporter wali błędy ortograficzne i okazuje się, że to pies zagryzł kurę, a właściciel kury zastrzelił pas! Jednak na czołówce zdjęcia pod artykułem jest ilustracja jak Policja w diabelskim pędzie kogoś goni! I po co to? Tylko po to, żeby kliknąć, abyś wszedł i zmarnował czas na jakieś absurdy jarając się tym, że Aśce cycek wypadł, a tak na prawdę widać tylko obfity dekolt.

Napisałem kiedyś list pochwalny do tego serwisu wyśmiewając ich za absurdalne reportaże i pozbawione smaku istotne według nich nowinki, zadrwiłem z reporterów tego serwisu nazywając ich bajkopisarzami i zaproponowałem współpracę ze słownikiem ortograficznym. Odpowiedz otrzymałem na drugi dzień! Wysłali mi grupony do spa! Co sprawia, że oni sami wiedzą o tym jak bardzo w swoich wywodach są niepoprawni, ale ta nie poprawność skutecznie przyciąga Ciebie i mnie.

A człowiek czasem by posłuchał dobrych wiadomości, co się dzieje u sąsiadów i co się dzieje w naszym kraju.

W czasach gdzie na stacji benzynowej można zrobić zakupy jak super markecie gdzie, na kanale MTV leci więcej reklam i programów niż w telezakupach, w czasach gdzie program informacyjny polega na obradach sejmu. Możemy być pewni tylko jednego śmierci.


Ciekawa, rzecz przychodzi mi do głowy! Nie ulegając wszystkim tym idiotycznym zachowaniom i postępowaniom to czy jak stanę na torach tramwajowych i złapię się rękami trakcji, to pojadę jak tramwaj??

Byłby to temat na pierwszą stronę! gazety Fakt



,,Gdzie ja pośród tego absurdu?.."

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 10-02-2013, 12:31

Faqir, wzial sie za polityke ... swiat sie konczy

WHERE IS YOUR GOD NOW? sie pytam !! :piwo:
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!

Cartel
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 28-01-2010, 00:24
Lokalizacja: Stargard / Chociwel / Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Postautor: Cartel » 10-02-2013, 12:42

Najgorsze w tym wszystkim... brak szans na jakiekolwiek zmiany, chyba ze z naszej strony ;->

Awatar użytkownika
Jerry_Cornelius
Forumowicz
Posty: 626
Rejestracja: 28-04-2009, 16:47
Lokalizacja: Suwałki
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jerry_Cornelius » 10-02-2013, 14:32

bycie biernym to najgorsze, nie bierzesz udziału w polityce to nie masz na co narzekać. Ogólnie Partie wywodzą się z solidarności i prym wiodą stare pryki które w polityce są zabetonowani od 20lat.. nowi to tylko tło - przychodzą i odchodzą. Pod flagą domniemanej wolności słowa tak naprawdę nic się nie zmieniło a te całe wybory to tylko złudzenie "wolności i demokracji" bo przy władzy są Ci sami tylko szyldy się zmieniają PO, PIS, SLD, Ruch Palikota itd..

Musiałaby się znaleźć partia pokroju Zbigniewa Bońka wtedy by to ku.,...stwo betonowe się skruszyło.
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”
Obrazek

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 12-02-2013, 10:58

A człowiek czasem by posłuchał dobrych wiadomości, co się dzieje u sąsiadów i co się dzieje w naszym kraju.


Myślę że to nie jest najlepszy pomysł ! . Przeciętny szary Polak który jeszcze nigdy nie wyjechał za granice . A takich ludzi w Polsce jest jeszcze DUŻO (Choć to się już zmienia )myśli że na świecie jest tak jak u nas.

Przekonawszy się jak żyje przeciętny Europejczyk mógł by dostać takiego w ciśnienia lub depresji , że z szedł by z tego świata na zawał lub huśtając się na sznurku.

Oczywiście jest grupa ludzi w Polsce co mają pieniądze lub dobrze się im żyje . Tylko przy tym wszystkim są zainteresowani aby dobre życie dotyczyło tylko ich samych.
Bo jak by to wyglądało jak by pracownik podjechał podobnym autem jak sam szef lub lepszym .
Takie jest myślenie polaka( bogatego)" Kurde ale jestem bogaty a ta banda Chu..a robi na mnie za psie pieniądze.

To widać w każdym zakładzie pracy i większości firm . Upomnij się o większe pieniądze ,choć tylko z racji inflacji. Żeby Ci wyrównali ,co usłyszysz ? S[delta!!]j tam już 4 głodnych na twoje miejsce czeka .

I może to się wydawać nam młodym nie realne i grubo przesadzone .Ale tak jest i długo będzie .

A kto do takiej sytuacji rękę przykłada i poklaska ma dla tego czynu, niech go wszystkie klątwy egipskie pochłoną i wszystkie choroby dopadną :mrgreen:

Wiem zaraz odezwą się co niektórzy bo trzeba robić bo trzeba było się uczyć .Chcecie wszystko za darmo . NIE ludzie nie chcą nic za darmo .Ludzie zapierdalają i robią po 10 12 godzin i nikt nadgodziny im za to nie zapłaci . Robią za darmo po to żeby mieć te 1200zł na rękę.

Skutkiem takiego działania jest dziś wielki podział polaków na biednych i bogatych . Rodzi sie państwo nienawiści ,myślicie że przesadzam nie .Nie przesadzam to kwestia czasu. Żeby to zatrzymać już trzeba było by się wziąć za odwracanie sytuacji ale każdy ma na to wywalone.

Polski pracodawca (95%) daje tyle ile musi nie tyle ile może dać . Nie jest zainteresowany poprawą statusu swoich pracowników ,ich dobra i tego by byli szczęśliwi. Co by Otrzymał w zamian Zaangażowanego pracownika ,oddanego Firmie .Kiedy Firma przechodziła by kryzys mógł by liczyć na wsparcie pracowników .
Ty dawałeś nam jak Ci się wiodło , My dziś pomożemy tobie . Tak jest wśród szanujących się Nacji

Tylko godząc się na wszystko w Polsce usłużnie dając się klepać po karku swoim pracodawcom ,podpierdalając się nawzajem (co nasze kierownictwo uwielbia , wystarczy spojrzeć na policje i Straż Graniczną. Podpierdalanie i donoszenie na siebie osiąga tam apogeum ) .

Wyjeżdżając za granice przenosimy te zachowania na inne kraje . I dzieje się tak za granicami że polak nie jest szanowany za granicami bo sami sobie robimy pod górkę swoim zachowaniem .

Udowadniając swojemu szefowi (którego na to stać) że nie musi kupować młotka do wbicia gwoździa, bo ty go wbijesz kamieniem lub swoim zakutym łbem . Nie robisz nic dobrego dla siebie i dla innych ,bo szef ma 10 zł w kieszeni a ty tylko tyle że jutro dadzą Ci 100 gwoździ do wbicia .

Nie szanując siebie nawzajem ,nie oczekujmy szacunku od innych.

Więc odpowiedzi są dwie :

A) może czasem nie warto wiedzieć co dobrego u sąsiadów , bo uświadomi nam to w jak czarnej D.pi. jesteśmy

B)może i warto bo w końcu zobaczymy że nie trzeba kamieniem gwoździa wbijać, a człowiek już wymyślił automat do wbijania gwoździ.

Faqir pisze:Co by było gdyby w czasie kolejnych wyborów tylko kilka procent z całej Polski poszło by na głosowanie? To by był piękny protest przeciwko rządzącym.


Zgodzę sie i zarazem Nie

Piękny protest w normalnym państwie .

U nas wyglądało by to tak: Poszła tylko rodzina Tuska , w mediach i z ust polityków usłyszeli byśmy:

"Wygraliśmy 100 procent wyborców na nas głosowało" Nie ważne że 5 osób brało w wyborach .

W Polsce może iść jedna osoba do wyborów i wybory będą ważne , a świat ma wywalone na to
co sie u nas dzieje dopóki dopóty nie godzi to w ich interesy.

Faqir pisze:Tylko nie zdrowa ciekawość każe mi zapytać, o co w tym chodzi?

O szmal i o godne i bogate życie przy małym nakładzie pracy i zerowej 0 odpowiedzialności.
Śmieją się nam prosto w Twarz .

Kiedyś krzyczeli i dziś noszą na sztandarach że zomo ich pałowało , w czasie kiedy oni chcieli zmienić kraj .
Pójdź dziś człowieku zmieniać kraj w taki sposób jak oni kiedyś .Szybko odczujesz na własnej skórze jaką siłą dysponuje państwo polskie. Ale już nie dostaniesz się do sejmu.


Dziś tylko jedna sprawa by mogła zmienić sytuacje w Polsce.
Bogaci by musieli stracić swe pieniądze i wtedy by szukali pomocy wśród ludu pracującego,wznosząc hasła ."Musimy odebrać państwu to CO NASZE ,bo jak ja nie będę miał to i wy też " .


Faqir pisze:Ostatnio na Szczecińskich drogach widać jadące z prędkością ślimaczą ciągniki rolników. Strajkują!


Faqir pisze:Nie ważnej jakiej sprawie, ale strajkują

Ważne w jakiej sprawie , w SWOJEJ sprawie, tylko gówno nas to obchodzi w jakiej. I
nic o emocjach i stanie psychiki i co ich do tego skłoniło nic nie wiemy . Bo to nie nasza SPRAWA. Kiedyś ludzie strajkowali razem bo nie było tak podzielone społeczeństwo i mieli wspólny cel .Dobrze prosperujące państwo żyć tak jak się żyje na zachodzie.
Dotyczyło to każdego obywatela .
Tylko z tą różnica że niektórzy widzieli różne drogi dojścia do takiego poziomu życia.
Część chciał pracować a część kraść i sprzedać to co narodu .

My Polacy nie rozumiemy że jesteśmy za siebie wspólnie odpowiedzialni .


Faqir pisze: Chcesz i oczekujesz, żebym Cię zrozumiał, bo rząd jest zły to pójdę za Tobą? Chyba oszalałeś bo to mi uprzykrzasz życie


Nikt dziś za nikim nie pójdzie bo każdy gdzieś ma coś takiego w zanadrzu.

Faqir pisze:a nie mi który śpieszy się po Córkę do szkoły.


lub "To nie moja sprawa przecież ja z tego nic nie będę miał .
A tylko problemy z policją

Faqir pisze: ,,Zobacz jak Joanna Liszowska pokazała cycka"


Ogłupianie i podział społeczeństwa TRWA .
Ostatnio zmieniony 12-02-2013, 12:09 przez delta-juba, łącznie zmieniany 1 raz.
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: Faqir » 12-02-2013, 12:10

;-)


Wróć do „Felietony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika