"Nienawidze Polski!!!!!!!!!"

Wasze przemyślenia,opinie na każdy temat.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

pr0skater00
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 27-09-2010, 14:49
Lokalizacja: ZS/ZCH
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: pr0skater00 » 26-02-2011, 03:25

Obrazek
Obrazek

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: Faqir » 26-02-2011, 10:57

Bardzo dobre!! ;-)

Awatar użytkownika
bmwteile.net
Forumowicz
Posty: 1042
Rejestracja: 11-03-2009, 01:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: bmwteile.net » 27-02-2011, 16:15

Wybór masz wolny tylko trzeba umieć spojrzeć prawdzie w oczy i ponosić konsekwencje tych dokonanych w przeszłości. Kto Ci broni kupić porządne piwo zamiast jakiegoś sikacza? - nikt. Zdaje się, że nikogo z piszących nikt wczoraj z klatki nie wypuścił i punkt, w którym aktualnie się znajduje zawdzięcza temu co robił w przeszłości.
Narzekać może każdy, ale tak naprawdę to narzeka na siebie - bo coś kiedyś nie wyszło, nie poszło tak jakby się chciało. Nie sztuka powiedzieć 'daj', trudniej powiedzieć 'weź'. Państwo to ludzie, a nie jakiś abstrakcyjny twór, a władze wybiera się w demokratycznych wyborach - wolnych, tajnych, powszechnych. Nikt nikomu nie broni kandydować i zmienić tego co jest złe.
Nie wspomnę już o tym, że skarżycie się na PL, nie znając sytuacji w innych europejskich krajach takich jak francja czy niemcy - tam też jest masa biurokracji, idiotycznych przepisów itp. Chyba nie trzeba nawet wspominać o aktualnej syt. politycznej w Belgii- burdel. Mentalność człowieka to też nie wina kraju, ale nie tylko w Polsce jest masa nierobów. Spójrzcie na swoje otoczenie - ile znacie osób zarejestrowanych jako bezrobotnych i pracujących gdzieś na lewo? Jak słyszę, że ktoś się tym chwali na lewo i prawo, jaki jest cwany i zaradny, że jeszcze zrobił kurs taki czy inny za kasę z UP to mnie strzela...ale oczywiście winne jest Państwo. Tego, że mało zarabia, tego, że za dużo wydaje, tego że ma 3 dzieci na karku, tego że nic nie DOSTAJE... bo niby czemu ma dostać? No ale winę zawsze widzi się w otoczeniu, a nie sobie.
www.bmwteile.net
SPROWADZANIE AUT Z ANGLII,
CZĘŚCI do BMW M3 E36 E46, E39 i innych.
Nowe OPONY.

Kontakt: +48 601 484 272 info@bmwteile.net

Awatar użytkownika
DULO
Forumowicz
Posty: 2823
Rejestracja: 22-07-2010, 05:45
Lokalizacja: Szczecin-Dołuje
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: DULO » 27-02-2011, 16:53

bmwteile.net, racja przestańmy narzekać tylko coś z tym zróbmy popieram takie myślenie. :piwo:
MOŻESZ MIEĆ SAMOCHÓD ,ALBO MOŻESZ MIEĆ BMW

Awatar użytkownika
kisiel
Forumowicz
Posty: 1865
Rejestracja: 16-03-2010, 16:37
Lokalizacja: Gryfino
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: kisiel » 27-02-2011, 16:54

Wszystko prawda,ale ja nie boje sie oskarżac Państwa (głów rządu) ! To oni dają przykład kombinacji tzw. lewizny , korupcji - zxałatwiania spraw szybko, pociuchu tzw. dawania w łape , to oni tworza prawo dzieki ktoremu pracodawcy nie boja sie zatrudniac na lewo ,bo jest kulawe i grozi wyrok w zawieszeniu,a sprawa sie ciagnie miesiacami(w wiekszosci krajow UE nie ma "na czarnucha" ,albo półetat ,albo permanent) to oni mówią "Albo podniesiemy podatki,albo zabierzemy emerytom" !!! Ja sie pytam co to jest!!!???Cały czas pracuje na "biało" , płaciłem podatki w polsce i we wszystkich krajach w ktorych miałem przyjemnośc pracować,ale po co skoro dla ludzi którzy kieruja moim ojczystym krajem byłoby najlepiej jakbym nie dozyl emerytury,lepiej zebym padł,bo przez emerytów Państwo brnie w dziure budżetowa.

Czyli do póki beda wysysac ze mnie podatek bedzie ok,ale jak dozyje emerytury to trzeba bedzie zrobić wszystko ,żebym sie jak najszybciej przekrecił.

po co nam europosłowie za 45 tys zł miesiecznie?

Awatar użytkownika
bmwteile.net
Forumowicz
Posty: 1042
Rejestracja: 11-03-2009, 01:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: bmwteile.net » 27-02-2011, 17:14

Wszędzie na świecie emeryci są obciążeniem dla budżetu i jeśli ich liczba w stosunku do osób pracujących jest zbyt duża to oznacza problemy.

Rząd to tacy sami Polacy jak wszyscy inni...nie mają nadprzyrodzonych mocy, a z pustego i salomon nie naleje.

Widzisz Kisiel, nie ma takiej możliwości żeby stworzyć prawo doskonałe - zawsze znajdzie się jakaś niedoskonałość i jak ktoś będzie chciał to ją wykorzysta. 'To, że istnieje możliwość kradzieży roweru nie oznacza, że można go ukraść.'

Europosłowie - polska póki co i tak więcej dostaje niż wydaje więc należy to potraktować jako składową kosztu członkostwa w UE.
www.bmwteile.net
SPROWADZANIE AUT Z ANGLII,
CZĘŚCI do BMW M3 E36 E46, E39 i innych.
Nowe OPONY.

Kontakt: +48 601 484 272 info@bmwteile.net

Awatar użytkownika
kisiel
Forumowicz
Posty: 1865
Rejestracja: 16-03-2010, 16:37
Lokalizacja: Gryfino
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: kisiel » 27-02-2011, 17:27

bmwteile.net, zgadzam sie z Tobą jak najbardziej-wszystko w deseń tylko w innych krajach UE nigdy nie byłem "dymany' jeżeli chodzi o sprawy urzedowe czy prawa pracownika; tutaj niestety panuje BEZPRAWIE i wszyscy na to laskę kłada!!

Jeżeli chodzi o UE to ja jako zwyklak nie skorzystałem na tym nic,fakt ronią drogi ,ale za jakiś czas te wszystkie nowo zrobione drogi beda płatne(juz powstały projekty taryf) mimo ,ze są zrobione za pieniadze unijne!!

Dofinansowanie do biznesu; fakt,lecz bez wkladu własnego ( o wiele wiekszego biznes legnie w gruzach i powstaną długi) ja jako szarak nie mam 100 tys zl na biznes ,zeby pobrac dofinansowanie 16 tys zl na wykonczenie pomieszczenia ,a ze swoich oplacac conajmniej półroczne straty ,oraz opłaty zanim biznes sie ruszy ,a Państwo bedzie jako ze mnie prywaciarza ssało ile sie da.

Unia inwestyje,ale korzyści ciagną i bedą ciagnąc inni - NIE JA ktory głosował,lub nie głosował za wejściem do Unii.

Awatar użytkownika
bmwteile.net
Forumowicz
Posty: 1042
Rejestracja: 11-03-2009, 01:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: bmwteile.net » 27-02-2011, 17:53

Akurat teraz można dostać dofinansowanie na działalność i właśnie na taki cel jak remont pomieszczeń spokojnie można się starać. Nie jest potrzebny żaden wkład własny, a ubiegać się można o kwotę do 40kpln. Dodatkowo przez 6 miesięcy możesz mieć opłacany czynsz, i opłaty (z osobnej puli niż te 40k). Wiem, że nie dostaje tego każdy kto podniesie rękę, ale jednak coś jest. Jest to dofinansowanie bezzwrotne - chyba, że zamknie się działalność przed upływem 12mies. Niezależnie od dotacji z UE, przez 24mies od założenia pierwszej działalności możesz opłacać zus od ulgowej podstawy.

Autostrady płatne będą niezależnie od tego z jakich pieniędzy zostały wybudowane, ale tak jest w całej europie. Gdyby nie kasa z UE to pewnie w ogóle by nie powstały (choćby s3 na naszym podwórku - co z tego ze była w planach od 'nastu' lat jak nie było na nią pieniędzy?). Tak samo pieniądze dla szkół na boiska, baseny czy jakieś pracownie.

Ja nie uważam, że jest pięknie i idealnie, ale każdy medal ma dwie strony i nie można patrzeć tylko na tą ciemną, a ciągłe narzekanie do niczego nie doprowadzi.
www.bmwteile.net
SPROWADZANIE AUT Z ANGLII,
CZĘŚCI do BMW M3 E36 E46, E39 i innych.
Nowe OPONY.

Kontakt: +48 601 484 272 info@bmwteile.net

Awatar użytkownika
kisiel
Forumowicz
Posty: 1865
Rejestracja: 16-03-2010, 16:37
Lokalizacja: Gryfino
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: kisiel » 27-02-2011, 18:01

Ja pracuję,żywie rodzinę zyje swoim zyciem nie myślac o politycei nie narzekam tylko przedstawiam fakt taki,że polski rzad chce nas orżnąć na kazdym kroku i to sie nie zmieni.Dobre strony są ,nieliczne ,ale sa tylko fakt jest taki,ze za te dobre strony i tak w końcu zostaniemy opodatkowani.A co do dróg to autostrady tak,ale remont dróg krajowych doprowadzi nie do płatnego korzystania z tych dróg jak w przypadku autostrad tylko do wprowadzenia jeszcze wiekszego podatku drogowego w cene paliwa ,bo wzrosnie koszt eksploatacyjny tych dróg i kolo sie zamyka.Polski Rzad jeszcze nie raz zrobi lewe pieniadze z wpływów unijnych.

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 27-02-2011, 19:51

kisiel pisze:Ja pracuję,żywie rodzinę zyje swoim zyciem nie myślac o politycei nie narzekam tylko przedstawiam fakt taki,że polski rzad chce nas orżnąć na kazdym kroku i to sie nie zmieni.

Dokładnie kisiel , nic dodać nic ująć :piwo:

A jak chce zeby bylo pięknie to szukam dobrego tymbarka, niestety puki co Polska stara sie wyjsc z ciemnosci, co jakis czas jednak robimy zamiast kroku na przód 3 do tyłu... ot takie ruskie tango 2 do przodu 3 do tyłu :mrgreen:
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!

pr0skater00
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 27-09-2010, 14:49
Lokalizacja: ZS/ZCH
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: pr0skater00 » 27-02-2011, 22:47

Jakos jezdzac przez Niemcy czy Holandie nie widzialem zeby autostrady byly platne, nie widzialem zeby w drogach byly dziury na caly pas o glebokosci polowy kola, nie widzialem zeby w jakims kraju europy ceny paliwa byly tak wysokie w stosunku do zarobkow, nie mowiac juz o kosmicznych podatkach i akcyzach. Nie widzialem w innych krajach zeby ktos pracujacy za przecietna pensje musial sie co miesiac martwic czy mu starczy na paliwo, oplaty i inne podstawowe rzeczy. Wiecie ile miesiecznie dostaje emeryt w Holandii? Tyle ze nie ma problemow z oplaceniem mieszkania, rachunkow, lekow, stac go na wypad do parku rozrywki do Niemiec z rodzina i moze caly miesiac nic nie robic i cieszyc sie zyciem, przy czym nie musi sie martwic czy pod koniec miesiaca starczy mu na bierzace wydatki czy nie. A jak wyglada w Polsce zycie emeryta ktorego nikt finansowo nie wspomaga? Sami sobie odpowiedzcie. Wiecie ile kosztuje miesiecznie wynajecie 120 metrowego mieszkania w Holandii w duzym miescie(blisko centrum nie na jakichs przedmiesciach) ? 800-900 euro miesiecznie. A teraz porownajcie sobie to z cena wynajmu mieszkania w centrum duzego miasta w Polsce. A teraz sprobuj wynajac takie mieszkanie z przecietnymi polskimi zarobkami. A rzad? Ciagle tylko afery, przekrety, skandale. PKP mimo wpompowania milionow zlotych ledwo zipie, szpitale tak samo, ZUS ktory placicie przymusowo co miesiac a potem dostaniecie emeryture 1000zl, finase publiczne sa w fatalnym stanie. Polecam przeczytac np to: http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/doku ... ym-polakom. A potem zdzwienie ze ludzie wyjezdzaja z Polski...
PS: tez warto zobaczyc:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bmwteile.net
Forumowicz
Posty: 1042
Rejestracja: 11-03-2009, 01:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: bmwteile.net » 27-02-2011, 23:16

Średnia krajowa w PL to idealny przykład na to, że statystyka to kłamstwo. Poza tym kto Ci broni zarabiać ponad średnią? Nie widziałeś płatnych dróg w Austrii, Czechach, Francji, Włoszech czy Hiszpanii? Nie wspominając już o tym, że we wszystkich krajach za korzystanie z dróg słono płacą ciężarówki.
O aferach politycznych z zagranicy po prostu się nie słyszy bo o tym nie mówią w PL telewizji. Poza tym tylko w Polsce ludzie tak ekscytują się polityką-w UK czy francji najpierw podaje się informacje o piekarzu, który piecze największy chleb w promieniu 500km lub o inaczej zaczesanych włosach Beckhama. Nie widzisz dziur w drogach na zachodzie? We francji dziury na autostradzie to praktycznie norma, w belgii tak samo...we włoszech wszechobecny bajzel na drodze i dziury. Nawet w stawianych jako przykład Niemczech jest sporo dziurawych 'landówek'. Wiem, że tam jest dużo lepiej, ale ta infrastruktura była budowana przez 100 lat, a nie przez 20 jak w PL.
Na papierosy i alkohol podatki zawsze były i będą wysokie...tak samo z paliwem. Tańsze paliwo w zachodniej Europie ma tylko Luksemburg - w każdym innym państwie 10-20% droższe. Inne przykłady na wysokie podatki? - samochody w Danii...

No i na koniec - skoro tu jest tak tragicznie to czemu nie skorzystasz z możliwości jaką stworzyły poprzednie rządy tego kraju (otwarcie granic) i nie wyjedziesz do krain miodem i mlekiem płynących?
www.bmwteile.net
SPROWADZANIE AUT Z ANGLII,
CZĘŚCI do BMW M3 E36 E46, E39 i innych.
Nowe OPONY.

Kontakt: +48 601 484 272 info@bmwteile.net

Jay
Forumowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 06-03-2010, 02:48
Lokalizacja: Stathelle
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jay » 27-02-2011, 23:46

bmwteile.net pisze:Spójrzcie na swoje otoczenie - ile znacie osób zarejestrowanych jako bezrobotnych i pracujących gdzieś na lewo? Jak słyszę, że ktoś się tym chwali na lewo i prawo, jaki jest cwany i zaradny, że jeszcze zrobił kurs taki czy inny za kasę z UP to mnie strzela.


Hehe, widze że podobnie masz jak ja :mrgreen: Do tej pory nie rozumiem osób które się hmm, szczycą, chwalą tym że idą sobie do urzędu po zasiłek "na papieroski" a pracują sobie gdzieś bez umowy. Albo przez pół imprezy się chwalić że dostałam dotację na z unii i już mam załatwione faktury na lewo... NO masakra tacy ludzie ! :mrgreen:

bmwteile.net pisze:Tańsze paliwo w zachodniej Europie ma tylko Luksemburg - w każdym innym państwie 10-20% droższe


No niby tak, ale porównaj Sobie to jednak do średnich, czy realnych zarobków w danym kraju, tto w PL nie wyjdzie to na pewno najkorzystniej. I kucharz w Polsce w porównaniu do kucharza w Luksemburgu na pewno więcej wyda procentowo swoich zarobków na paliwo.
Co jak co poziom socjalny w większości państw europy a szczególnie w skandynawii jest wyższy niż u Nas. Tego nikt nie zmieni.
Ale też nie można mowić że w Polsce źle się żyje, mało to x6 i nowych 7erów jeździ po Szczecinie ?? :mrgreen:

Awatar użytkownika
bmwteile.net
Forumowicz
Posty: 1042
Rejestracja: 11-03-2009, 01:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: bmwteile.net » 28-02-2011, 00:32

znowu napisałem długiego posta, ale stwierdziłem, że i tak nikomu się nie będzie chciało czytać więc ograniczę się do pointy:

Ja po prostu nie rozumiem ludzi którzy widzą same negatywy, nic im się nie podoba, mają szansę coś zmienić (np wyjechać, zabrać się za coś co przynosi większy dochód), ale wolą siedzieć na tyłku i czekać... 'byle do soboty' ;)
www.bmwteile.net
SPROWADZANIE AUT Z ANGLII,
CZĘŚCI do BMW M3 E36 E46, E39 i innych.
Nowe OPONY.

Kontakt: +48 601 484 272 info@bmwteile.net

Jay
Forumowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 06-03-2010, 02:48
Lokalizacja: Stathelle
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jay » 28-02-2011, 00:58

bmwteile.net pisze:znowu napisałem długiego posta, ale stwierdziłem, że i tak nikomu się nie będzie chciało czytać więc ograniczę się do pointy:

Ja bym poczytał O_o

Ja po prostu nie rozumiem ludzi którzy widzą same negatywy, nic im się nie podoba, mają szansę coś zmienić (np wyjechać, zabrać się za coś co przynosi większy dochód), ale wolą siedzieć na tyłku i czekać... 'byle do soboty' ;)


A ja rozumiem! Łatwiej jest marudzić i narzekać i wmawiać sobie że to wina państwa, rządu, że nie ma pracy itd niż wziąć się za siebie i zrobić transformację swojego życia... Po prostu się NIE CHCE
I cały tydzień "Czekając na sobotę" :mrgreen:


Wróć do „Felietony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika