Polerowanie lakieru.

Wszystko o malowaniu, lakierowaniu, szpachlowaniu oraz kosmetyce lakieru itd.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Awatar użytkownika
IncQ
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 04-09-2012, 12:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Polerowanie lakieru.

Postautor: IncQ » 02-10-2014, 11:05

Hej,

Potrzebuję opini na temat pasty polerskiej TEMPO.
Czy ktoś z was jej używał?
Jeżeli nie to jaki środek polecacie do polerki?

Awatar użytkownika
Mugen
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4093
Rejestracja: 01-10-2008, 16:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Mugen » 02-10-2014, 11:10

Nawet nie mysl o tempo bo daje chwilowy efekt i po tygodniu okazuje sie,ze rysy wygladaja gorzej niz przed tym zabiegiem:/. Masz zamiar polerowac recznie czy maszyna polerska? Z gory mowie, ze recznie sie masakrycznie namachasz i niewiele uzyskasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
IncQ
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 04-09-2012, 12:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: IncQ » 02-10-2014, 11:13

Mam dostęp do maszyny polerskiej, jednak doświadczenia zero a chciałbym aby lakier na tym samochodzie pozostał :mrgreen:
Podejrzewam, że ręcznie jest bezpieczniejszą opcją.

Awatar użytkownika
Mugen
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4093
Rejestracja: 01-10-2008, 16:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Mugen » 02-10-2014, 11:34

Recznie efekt bedzie mizerny, ale do czegos takiego polecalbym np. Meguiar`s Ultimate Compound.
Obrazek

uire
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 08-05-2012, 11:43
Lokalizacja: Stargard
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: uire » 02-10-2014, 12:19

Farecla g3 jest w porządku. A do nablyszczania teflon, efekt lusterko :-)

Nyguzz
Forumowicz
Posty: 919
Rejestracja: 21-08-2011, 00:08
Lokalizacja: Oslo,Norwegia
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Nyguzz » 02-10-2014, 18:11

Jezeli chcesz naprawde paste wysokiej jakosci to polecam http://allegro.pl/pasta-polerska-3m-504 ... 61882.html
Tylko ostroznie z nia,i w ogole z maszyna bo mozna narobic wiecej szkody niz pozytku z polerki.

Awatar użytkownika
stobieś
Forumowicz
Posty: 413
Rejestracja: 25-02-2009, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: stobieś » 02-10-2014, 21:28

IncQ sama maszyna to polowa sukcesu ale osiagniesz jakis efekt :mrgreen:
1.czyste auto
2.pomieszczenie w którym to bedziesz robił
3. gąbki polerskie min. 2 szt twarda i średnią (jeżeli masz ciemny lakier to jeszcze miękką)
4.pasty polerskie nie wiem jaka firmę bedziesz miał na pewno min .dwie grubości ja też działam na 3M i Farecla g3 jest i efekt mnie zadowala
5. szmatki z mikrofibr
6. taśma klejąca do zabezpieczenia listw jeżeli masz czarne później ciężko domyć :->
za
no i oczywiście dużo zapału na you tube znajdziesz filmiki ,pamiętaj ze jeżeli użyjesz grubej pasty korek zielony http://allegro.pl/pasta-p...4579761882.html to po niej musisz poprawić drobniejsza korek żółty http://allegro.pl/pasta-polerska-3m-zol ... 44130.html na koniec dać mleczko lub wosk , do farecli masz mleczko g 10
pamiętaj aby nie przegrzac lakieru i nie poprzecierać sie na rantach, to tak na szybko

Sloniu
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 20-06-2013, 19:25
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Sloniu » 20-10-2014, 16:28

Siemka, nie chce zakładać nowego tematu co do pasty TEMPO...
Miałem trochę wolnego czasu i przeleciałem całe auto ręcznie pastą tempo..
Poświeciło słoneczko i przypaliło mi plastiki ( nie dotarłem w niektórych miejscach pasty).
Porobiły się białe plamy i wygląda to żałośnie :-< . Czym mogę naprawić mój błąd ?? jakieś czernidło albo coś podobnego do mycia plastików? Co polecicie ?? :) :piwo:

Awatar użytkownika
Tadeo
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 24-09-2012, 09:29
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Tadeo » 22-10-2014, 12:32

bez odpowiednich środków może być ciężko z tymi plastikami
co do pasty tempo to powinni tego zabronić i powinno to zostać wycofane ze sprzedaży, ludzie nie świadomie kupują próbują i niszczą sobie lakier. większość da rade naprawić ale trzeba umieć.

zapraszam do siebie na detaililng i zabezpieczenie auta na zimę
https://www.facebook.com/deepshinedetailing

agata19
Forumowicz
Posty: 562
Rejestracja: 17-11-2012, 15:01
Lokalizacja: ZST/IS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: agata19 » 24-10-2014, 21:46

Tadeo, podasz jakis cennik?

payne
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 27-10-2014, 00:32
Lokalizacja: Szczecin / NML
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: payne » 27-10-2014, 22:41

Do polerki lakieru polecam pasty Boll.
Sam z nich korzystam i jestem zadowolony. Tylko przy obecnej pogodzie potrzeba miejsca suchego.
Używałem trzech past:
Boll B100 - do polerowania całego auta, świetnie radzi sobie z grubszymi rysami. Po przepolerowaniu całego auta przeszedłem do pasty B200 która eliminuje mikrorysy i uzupełnia pastę B100. Następnie pasta Boll B300, która może już nie tyle poleruje, co nabłyszcza i konserwuje lakier. Używałem wszystkich past jedna po drugiej. Z tym, że ja polerowałem w naprawdę ciepłe dni, dlatego dodatkowo jeszcze troszkę polewałem polerowane elementy wodą (zbyt duża temperatura przy polerce nie da efektu, a raczej pogorszy - oczywiście nie jestem specjalistą i mówię to na przykładzie swojego doświadczenia). Ze wszystkim troszkę się namęczyłem, bo zajęło to wszystko 2 dni, no ale czego się nie zrobi dla Bawarki :) Całą polerkę przeprowadzałem ręcznie, ale nie dlatego że bezpieczniejsze, tylko dlatego że nie posiadam maszynki do polerki. Chociaż wątpię, że nawet gdybym maszynkę miał, to podjąłbym się nią polerki, bo z tego co wiem to łatwo przypalić lakier.
Jak to wygląda ze zużyciem past?
Na polerkę miałem buteleczki po 250ml, które można kupić w większości sklepów motoryzacyjnych, za coś koło 90 bez paru groszy (oczywiście 90zł za cały zestaw trzech past 250ml). Chociaż teraz sprawdzałem ceny na allegro i z tego co widzę to można kupić komplet jeszcze taniej. Ile potrzebowałem? W każdej buteleczce jeszcze zostało pare kropel, także jeśli będę miał potrzebę przepolerować mniejszy element auta to coś tam wyskrobię z buteleczek :mrgreen:

TERAZ UWAGA! Gdybyś się skusił na tę pastę, to uważaj na plastikowe elementy!! Jeśli coś tam przypadkowo pastą dotkniesz, to nie ma co płakać tylko wystarczy wziąć wilgotną ściereczkę i przetrzeć. Ale jeśli tak zostawisz na dłuższą chwilę, to po wytarciu plastik już pełnej czerni miał nie będzie, tylko taką białą mgiełkę.


Pasta do zaczerniania plastików? Znajomy używał pasty Sonax (ja nie miałem potrzeby), tylko nie wiem jaki typ. Dało efekt, z tym że u niego plastiki nie były przypalone po paście, tylko wyblakły same z siebie. Ale warto się zorientować, bo i tu pewnie pomoże. Osobiście używałem Sonaxa, ale tylko wosku koloryzującego. Szczerze? Jeśli chodzi o ten produkt, to stosunek jakości do ceny nie jest zadowalający, bo kosztuje on 50zł, a szału nie robi. Przynajmniej przy moim kolorze lakieru.
A tak poza tym to przychodzi mi tylko jedno do głowy :p czarna pasta do butów :) z oponami sobie radzi, więc może jakby delikatnie przetrzeć plastik... tylko czy potem nie będzie strach się o autko otrzeć, żeby śladów sobie na ubraniach nie narobić.

Awatar użytkownika
Tadeo
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 24-09-2012, 09:29
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Tadeo » 19-11-2014, 09:48

payne, mam nadzieje że nikt nie skorzysta z twoich rad bo jeszcze dużo nauki przed tobą jeśli chodzi o detailing.
pasta do butów na opony :D na rynku są dziesiątki produktów które konserwują opony i zabezpieczają je przed brudem (trudniej je pobrudzić, łatwiej sie myją). Tak samo z plastikami zewnętrznymi. Są także dostępne na rynku produkty z drobinkami kwarcu na tworzywa sztuczne używam i chwale je sobie :) .
Co do past Bolla nie wypowiem sie bo ich nie znam. Znam inne produkty Bolla które są fajne więc może i pasty dobre mają. Jestem tylko ciekaw jak ty to zrobiłeś że przy polerowaniu ręcznym tak mocno rozgrzałeś lakier że musiałeś go wodą chłodzić. No i jak widać nie wiesz tego że właśnie jest potrzebna temperatura (rozgrzany lakier) do jego korekty. Tak można łatwo lakier spalić, ale jeszcze mi sie to nie udało na karoserii, nawet jak miałem elementy do zabawy i brałem na maxa. Na zderzakach jest dużo łatwiej, i to można bardzo łatwo spalić ;)


Wróć do „Blacharstwo, lakiernictwo oraz kosmetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika