Oficjalna strona BMW Klub Szczecin

Artykuł z magazynu Prestiż

    Dla jednych samochód to tylko środek lokomocji. Dla innych to coś więcej. Do tej drugiej kategorii należą szczecińscy kierowcy BMW. Dlatego założyli stowarzyszenie. - Ta marka łączy prestiż, elegancję i sport - wyjaśnia krótko Arkadiusz Tylicki, przewodniczący stowarzyszenia BMW Klub Szczecin.

Spotykają się od około dwóch lat. - Zaczęło się od tego, że kilka lat temu kupiłem samochód BMW i na ogólnopolskim forum BMW poznałem kolegę ze Szczecina, który ma taki sam samochód - opowiada. - Tak skrzyknęliśmy się i zorganizowaliśmy spotkanie. Na pierwsze przyjechały cztery samochody. Później dołączały kolejne osoby.

Od tamtej pory spotykają się raz w tygodniu na Wałach Chrobrego. Spotkania mają charakter otwarty. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy sympatycy marki - także ci, którzy nie są właścicielami tych samochodów. Są wśród nich kobiety i mężczyźni: studenci, uczniowie, handlarze samochodami, akwizytorzy, mechanicy, informatycy.

Poza cotygodniowymi spotkaniami są także imprezy cykliczne. - Traktujemy je jako spotkania towarzyskie - opowiadają członkowie BMW Klub Szczecin. - Można poprawić technikę jazdy, dowiedzieć się więcej na temat eksploatacji samochodów, wymienić opinię i doświadczenia. - Na jedno z naszych spotkań nad jeziorem Głębokim przyjechało prawie 60 samochodów - mówi Tylicki. - Innym razem podczas jednej z imprez w kierunku Chociwla jechało w kolumnie 50 samochodów BMW. To robi wrażenie.

W 2008 roku postanowili swoją pasję zalegalizować. - Podczas spotkań na zlotach innych klubów organizowanych w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim wpadliśmy na pomysł założenia klubu zrzeszającego miłośników marki BMW - mówi Tylicki. - Stowarzyszenie zostało zalegalizowane we wrześniu tego roku. W tej chwili liczy ono 12 członków-założycieli, którzy przyczynili się do powołania stowarzyszenia.

Po co to robią? - W ten sposób poszerzamy i upowszechniamy wiedzę na temat BMW - mówią. - Wszystkie imprezy organizowane przez nasz klub są bezpieczne i zgodne z prawem. Co o takim zamiłowaniu sądzą rodziny? - Popierają, bo to jest nasze hobby - mówią zgodnie członkowie klubu.

[dawo]

źródło: Prestiż

Aktualności

  • OTWARCIE SEZONU MOTORYZACYJNEGO 2020! - 18.01.2020 17:07:58
    dodano przez: pilot
    Cześć! :) Serdecznie zapraszamy wszystkich maniaków motoryzacyjnych na największe otwarcie sezonu 2020 na Lotnisku Makowice. Zlot bez podziału na marki samochodów czy kluby – każdy jest mile widziany. Jednoczymy swoje pasje w tym dniu! -> 5 kwietnia 2020r., start godzina 10:00. O evencie: CAR FEST, bo taka jest nowa nazwa na ten sezon będzie eventem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz przyjechać i wziąć udział w legalnych wyścigach na 1/4mili z pomiarem czasu, możesz zasiąść na fotelu pasażera w drift taxi, możesz wziąć swoją gromadkę dzieci i one także znajdą u nas zajęcie, możesz zobaczyć niezwykłe projekt unikatowych samochodów, możesz spróbować swoich sił na torze zręcznościowym i wiele innych. Niewątpliwie dużą zaletą Lotniska Makowice jest jego asfaltowa nawierzchnia. Odpowiednio przygotowany przez nas tor do wyścigów zapewnia bardzo dobrą przyczepność. Równa nawierzchnia daje komfort, oszczędza zawieszenie, a także wpływa na lepsze czasy pokonania odcinka ¼ mili. Event ma na celu przede wszystkim zapewnić dobrą zabawę, sporo atrakcji oraz możliwość miło spędzonej niedzieli :) Link FB:
    więcej...


Bannery reklamowe